Logo
Birthe Hay Sørensen

Birthe Hay Sørensen

Forstander

post@sydfynsfrifagskole.dk
Tlf: 6223 1328
| Skoleledelse | Morgensamling |

Lisbeth Refbjerg Rasmussen

Lisbeth Refbjerg Rasmussen

Viceforstander

lisbeth@sydfynsfrifagskole.dk
Tlf: 40738283

| PR/Marketing | Vejledning | Dansk | Musik |

Kirsten Vestergaard Hansen

Kirsten Vestergaard Hansen

Sekretær

| Sekretær på kontoret | 

Anette Madsen

Anette Madsen

Lærer

| Turisme, oplevelser og gastronomi | Engelsk | Køkkenlærer |

Anja H

Anja Hjeronimus Larsen

Lærer

anja@sydfynsfrifagskole.dk
| Ridning | Køkkenlærer |

Birte Jørgensen

Birte Jørgensen

Medhjælper

| Blæksprutten der sørger for at alt fungerer |

Carlos Novello

Carlos Novello

Pedel

| Pedel | Kreativt værksted |

Christian Madsen

Christian Madsen

Computerekspert

| IT-supporter |

Helle Wichmann Rasmussen

Helle Wichmann Rasmussen

Lærer

| Turisme, oplevelser og gastronomi | Vejleder | Køkkenlærer |

Emil Wibe Lolk Game Designlærer

Emil Wibe Lolk

Game Design, matematik mm

emil@sydfynsfrifagskole.dk
| Game Design | Engelsk | Matematik | 

Jane Caralt

Jane Caralt

Kok og køkkenleder

| Daglig leder af køkkenet | Underviser i Hygiejnebeviser |

Louise Bech Nilket

Louise Bech Nilket

Lærer og praktikkoordinator

louise@sydfynsfrifagskole.dk
praktik@sydfynsfrifagskole.dk (vedr. praktikaftaler)
| Pædagogik, psykologi og kommunikation | Engelsk | Matematik | Funktionel træning |
| Praktikkoordinator | 

Mie Thomsen

Mie Thomsen

Lærer og vejleder

mie@sydfynsfrifagskole.dk
| Pædagogik, psykologi og kommunikation | Dansk | Kor | Kreativt | Vejledning | 

Pernille B

Pernille Bøggild

Lærer

pernille@sydfynsfrifagskole.dk
| Dansk| Ordblinde/skrive- og stavestøttelærer | STU-mad |

Trine Arborg

Trine Arborg

Lærer og AST-koordinator

| Taleboblen for AST-elever | AST-kontaktlærer | Matematik | Friluftssport |

Signe Mortensen

Signe Mortensen

Pedelmedhjælper

| Medhjælper ude og inde |