Skolens personale

Kontoret

Henrik Karup

Forstander

henrik@sydfynsfrifagskole.dk
Tlf: 40738511

Lisbeth Refbjerg Rasmussen

Viceforstander

lisbeth@sydfynsfrifagskole.dk
Tlf: 40738283

Lisbeth Andersen

Sekretær

post@sydfynsfrifagskole.dk
Tlf: 62231328

Linda Petersen

Kontorelev

Thomas it

Thomas Lerche Jaquè

It-medarbejder

Jean Koornneef

Service

Køkkenteam

Jane Caralt

jane@sydfynsfrifagskole.dk

Finn Berg

finn@sydfynsfrifagskole.dk

Anette Madsen

anette@sydfynsfrifagskole.dk

Helle Rasmussen

helle@sydfynsfrifagskole.dk

Pedelteam

Carlos Novello

Lærergruppen

Ring til skolens kontor, hvis du har brug for at tage kontakt til en af skolens lærere. 

Thomas Popp-Andersen

Styrke & Mod | ASF

Thomas underviser på linjen Styrke & Mod. 
Derudover er han kostlærer og har boglige fag, idræt og valgfag. 

Henrik Bo Hansen

Henrik Bo Hansen

Styrke & Mod | STU

Henrik Bo underviser på STU og Styrke & Mod-linjen.

Mie Thomsen

CARE

Mie underviser på linjen CARE, i boglige fag, kor og kreativt valgfag. 

Ane Wingreen Thomsen

Ridelinjen

Ane underviser på ridelinjen, dansk og ordblindeholdet. 

Anders Stausholm Kühl

Game Design - IT

Anders underviser på Game Design IT og i boglige fag. 

Jens Teglers

Styrke & mod

Jens er lærer på Styrke & Mod. 

Pernille Bøggild

Ordblindeundervisning

Pernille har boglige fag og står for skolens tilbud til ordblinde. 

Jonas Aggerholm

E-sport

Jonas er fra Thurø E-sport og underviser skolens valghold. 

Sanne Søndergaard

CARE | ASF

Sanne underviser på CARE og i boglige fag samt valgfag. 

Pernille Rosendahl

Håndværk

Pernille underviser på Håndværkslinjen og i boglige fag. 

Jeppe Tarp Klode

Boglige fag

Jeppe har boglige fag, idræt og valgfag. 

Andreas Olsen

Håndværk

Andreas underviser på håndværkslinjen samt i boglige fag. 

Trine Arborg

ASF

Trine har boglige fag og er en del af ASF-tilbuddet til unge med autisme. 

Verner Johnsen

Game Design ART

Verner underviser på Game Design ART samt boglige fag.